•  Kırım Derneği Genel Merkezi
 •   +90.312.419 47 49
 •   info@kirimdernegi.org.tr
 • Gebze Şubemizin “Kırım Sohbetleri” programının 26 Mart 2023 tarihindeki konukları Neşe Sarısoy Karatay ile Zafer Karatay oldu.

  İstanbul Anadolu Yakası Şubemizin olağan genel kurul toplantısı 26 Mart 2023 tarihinde İstanbul'da Validebağ Öğretmen Evi'nde yapıldı.

  ABD’nin New York şehrinde faaliyet gösteren Kırım Türkleri Amerikan Birliği’nden Ahtem Esat Alimoğlu ve beraberindeki heyet 24 Mart 2023 tarihinde Ballıkpınar Şubemize ve Genel Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirdi.

  Kırım Tatar halkının lideri Mustafa Kırımoğlu, Ankara Gölbaşı’nda bulunan Ballıkpınar Şubemize 24 Mart 2023 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi.

  Mübarek Ramazan ayının ilk iftarını Dr. Ahmed İhsan Kırımlı Sosyal Tesisi’nde bulunan Kırım Tatar Mutfağı Qalaqay’da 23 Mart 2023 tarihinde Kırım Tatar halkının lideri Mustafa A. Kırımoğlu’nun da iştiraki ile gerçekleştirdik.

  Mübarek ramazan ayında iftarda sevdiklerinizle birlikte olma mutluluğunu yaşamak üzere sizleri Qalaqay Kırım Tatar Mutfağı’nda bekliyoruz.

  Kıymetli üyelerimiz, kıymetli dostlar, sizleri  Derneğimiz tarafından 2023 yılı Ramazan ayında yapılması plânlanan hayırlar ile ilgili çalışmalarımıza katılmaya davet ediyoruz.

  Konya ili Tuzlukçu ilçesi’nde kurulan Köklüce Şubemiz, 27 Şubat 2023 tarihinde kuruluş işlemlerini tamamlayarak Kırım Derneği Köklüce Şubesi olarak faaliyetlerine başladı.

  Tekirdağ İli Hayrabolu İlçesi Emiryakup köyünde Emiryakup Temsilciliğimiz 2023 yılı Mart ayı itibarı ile faaliyetine başladı.

  Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Mart ayı toplantısını 21 Mart 2023 tarihinde Genel Merkez binamızda gerçekleştirdi.

  Faaliyetlerini Ankara’da sürdürmekte olan Azerbaycan Kültür Derneği Kadınlar Kolunun Bahar Kermesi  18-19 Mart 2023 tarihlerinde yapıldı.

  Derneğimizin ve Kırım Tatar Diasporasının aktif iştirakçilerinden Prof. Dr. Zühal Yüksel’e Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ndeki emekliliği vesilesiyle hazırlanan "Kırım’dan Türkolojiye Emel’in Sesi –Prof. Dr. Zühal Yüksel’e Armağan” adıyla hazırlanan kitabın takdim töreni 11 Mart 2023 tarihinde yapıldı.