Haberler

Noman Çelebicihan ile diğer şehitlerimiz ruhlarına, Kırım’ın işgalinden sonra kaçırılan ya da tutuklanan kardeşlerimiz için 22 Şubat 2019 tarihinde Ankara Hacı Bayram-ı Veli Cami’inde Genel Merkezimiz tarafından dua programı düzenlendi.

Tarihçilerin duayenlerinden olan Prof. Dr. Kemal Karpat 20 Şubat 2019 tarihinde tedavi gördüğü ABD’nin Wisconsin eyaletinde 96 yaşında vefat etti.

Noman Çelebi Cihan ile diğer şehitlerimiz ruhlarına ve Kırım’da kaçırılan ya da tutuklanan kardeşlerimiz için Derneğimiz tarafından hazırlanan duaya katılma daveti yapıldı.

Derneğimiz “21 Şubat Dünya Anadili Günü” vesilesi ile 21 Şubat 2019 tarihinde bir bildiri yayınlamıştır.

22 Şubatnı 23 Şubatqa bağlağan aqşam Noman Çelebicihan ve şehidlerimiz ruhuna, qaçırılğan ve apislikte tutulğan qardaşlarımıznıñ azatlığı içün Diasporamızda dua merasimleri keçirilecek yerlerden bu künge qadar belli olğanları:

Manavgat Şubemiz Olağan Genel Kurul Toplantısı 10 Şubat 2019 tarihinde Manavgat’ta yapıldı.

Dünya Kırım Tatar Kongresi, Doğu Türkistan'da yaşanan insanlık şuçları hakkında 13 Şubat 2019 tarihinde bir bildiri yayınladı.

Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi tarafından 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da "Türk Dünyasında Kadın Aydınlanması ve Şefika Gaspıralı" paneli düzenlenecek.

İstanbul Anadolu Yakası Şubemiz, geleneksel buluşmaları çerçevesinde 10 Şubat 2019 tarihinde Boğaz Turu etkinliği düzenledi.

Kırım Tatar Teşkilatları Platformu Koordinasyon Kurulu toplantısı Kocaeli Şubemiz ev sahipliğinde 9 Şubat 2019 tarihinde Kocaeli’nde yapıldı.

Derneğimiz Genel Başkan Vekili Av. Namık Kemal Bayar BengüTürk TV'de 9 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan "Türk Dünyasında Bu Hafta” programına katılarak Kırım'da yaşanan olaylar hakkında bilgilendirme yaptı.

Sunuculuğunu Ediye Qataman’ın yaptığı “Güzel Kırım” programı Es TV’de Cumartesi akşamları saat 20.00 ile 21.00 arasında yayınlanıyor.