•  Kırım Derneği Genel Merkezi
 •   +90.312.419 47 49
 •   info@kirimdernegi.org.tr
 • Rusya’nın işgali sonucu vatanlarını terk etmek zorunda kalarak Türkiye’ye gelen Ukrayna’lı sığınmacıları konu edinen proje hazırlama ve geliştirme çalışmalarına yönelik olarak 2 Haziran 2022 tarihinde Genel Merkez binamızda bir toplantı yapıldı.

  Proje3

  ASULA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Derneğimiz ve Ukrayna Derneği’nin paydaş olduğu projenin hazırlığı yönünde yapılan toplantıya Göç İdaresi Başkanlığı yetkilileri ve Kırım Vakfı yöneticileri de iştirak etti.

  Proje Giris

  ASULA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nden; Yönetim Kurulu Başkanı Şenay Güler, Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Erkoca, Proje Koordinatörü ve FAO İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Bahadır Topal,

  Ukrayna Derneği’nden; Dernek Başkanı Yuliya Biletska,

  Derneğimizden; Genel Başkamız Mükremin Şahin, Genel Başkan Yardımcımız Namık Kemal Bayar, Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi Azaları; Oya Deniz Çongar Şahin, Necla Kalkay ve Saadet Aslan Bayar,

  Göç İdaresi Başkanlığı’ndan; Uyum ve İletişim Genel Müdür V. Dr. Gökçe Ok ile Yabancılar Genel Müdür V. Gözde Özkorul,

  Kırım Vakfı’ndan; Vakıf Başkanı Tuncer Kalkay ile Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Enver Aydoğan toplantıda bulundular.

  Proje banner

  Göç İdaresi Başkanlığı yetkilileri gerek mükerrer uygulamaların önlenmesi gerekse seçilen konularda kelebek etkisinin yaratılması yönünde değerli katkılarda bulundular.

  Proje2

  Çocukları ve kadınları önceleyen projede sığınmacıların maruz kaldığı savaş travmasının etkilerinin bir nebze azaltılması ve uyumun sağlanmasına yönelik konular üzerinde de duruldu.

  proje1

   

  Pin It