•  Kırım Derneği Genel Merkezi
 •   +90.312.419 47 49
 •   info@kirimdernegi.org.tr
 • Dünyada çocuklara hediye edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini taşıyan, üstelik uzun yıllardır uluslararası bir kimlik kazanmış olan bayramımızı yazık ki bu yıl da meydanlarda ve büyük şenliklerle kutlayamıyoruz.

  Fakat teknolojinin hayatımıza daha çok girdiği şu günlerde elbette nimetlerinden faydalanmalıydık. Bu düşünceyle bütün dünyayı etkisi altına alan salgın sebebiyle geçtiğimiz yıl yaptığımız gibi bu yıl da evlerinden çıkamayan çocuklarımızın her birinden kendi imkânlarıyla çektikleri videolar istedik. Böylece çocuklarımız 23 Nisan coşkusunu bir kez daha internet aracılığıyla sizlerle paylaşıyorlar.

  Çok iyi biliyoruz ki çocuklarımızı düşünmek, onlara iyi bir hayat hazırlamak aslında geleceğimizi sağlam temeller üstüne kurmak anlamına gelmekte.

  Eğer bugün dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan dil, din, ırk farkı gözetmeden, insanî değerlerle birbirlerini kucaklıyorlarsa bunda yıllardır dünya çocuklarını birbirine bağlayan 23 Nisan’ın payını görmezden gelmek mümkün değildir.

  Kıymetli dostlarımız, bugünün bizler için bir başka önemli tarafı da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 nisan 1920’nin aynı zamanda Derneğimizin merhum Genel Başkanı Dr.Ahmed İhsan Kırımlı’nın doğum günü olmasıdır. Onu rahmetle anarken umuyoruz ki gelecek yıllarda kendisi de çocuk doktoru olan ve çocukları çok seven merhum Genel Başkanımızın adını taşıyan Genel Merkezimiz “Dr.Ahmed İhsan Kırımlı Sosyal Tesisi”nde çocuklarımızla birlikte şen, eğlenceli, mutlu ve renkli bir ortamda bu güzel bayramı kutlama şansını buluruz.

  Sağlıklı, şanslı, huzur dolu yarınlar dileklerimizle bir kere daha geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyor, sizleri videolarımızı seyretmeye davet ediyoruz.

   

     

                                                                                                                                                                                                    Kırım Derneği Genel Merkezi


   

  Sabrına Seyitmemetova, Elmaz Kurtmollayeva, Enver Kurtmollayev


  Lina Bikeç Emre


  Emiliya Bodurova


  Elif Boydak


  İzet Qara


   

  Emir Qara


   

  Ayşe Kubedinova


   

  Melek Musladinova


   

  Melek Musladinova


   

  Safet Kubedinov


   

  Evelina Qurtseyitova- Emiliya Qurtseyitova


   

  Nezih Emir Tekeli - Mariag Maricconi


  Emin Kurtmemetov


  Rüzgar Kıvanç -Yakalamazsın


  Yusuf Kurtmemetov


  Meryem İsçenko - Çıberek


  Elmira Kurtmemetov


   

  Nasiye Cepparova


   

  Türkay Aydoğan - Al Yazmalım


   

  Yasmin Ali Vals


   

  Yasmin Ali - Menuet


   

  Pin It